Chcesz oszczędzać pieniądze? Zacznij od wody, którą pijesz!

Total
0
Shares

Jak oszczędzać pieniądze w dobie inflacji? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Wyższe ceny produktów spożywczych, do tego drożejące kredyty hipoteczne i wysokie ceny energii oraz paliw to problem, z którym borykamy się każdego dnia. Tymczasem, najskuteczniej oszczędza się na rzeczach, które kupujemy regularnie i często. Tak jest w przypadku… wody butelkowanej. Jedna prosta zmiana nawyku pozwoli Ci zaoszczędzić nawet kilkaset złotych miesięcznie.

Najtańsza woda mineralna nie będzie nigdy tak ekonomiczna jak picie wody kranowej lub filtrowanej. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić. A do tego zyskasz komfort i większą wygodę użytkowania. Przy okazji, przyczynisz się też do ochrony środowiska!

Ceny wody butelkowanej i filtrowanej. Porównanie

Cena wody mineralnej wynosi zazwyczaj około 2 zł za litr. Woda źródlana jest zazwyczaj tańsza. Przy założeniu, że powinniśmy wypijać około 2 litrów wody dziennie daje to kwotę około 120 zł przy dwuosobowej i 240 zł miesięcznie przy czteroosobowej rodzinie. Rocznie jest to analogicznie wydatek rzędu ponad 1400 lub niemal 3 tysięcy zł! Tymczasem litr wody kranowej kosztuje około 1 grosza. Doliczając do tego zakup dzbanka filtrującego i wymiennych wkładów filtrujących – woda filtrowana wciąż pozostaje kilkadziesiąt razy tańsza od mineralnej. Do tego nie musimy wychodzić po nią do sklepu. Wystarczy napełnić nią dzbanek i odczekać kilkanaście sekund by mieć smaczną, zdrową wodę idealną do picia.

Filtry do wody wyposażone są w warstwę z węgla aktywnego, żywicę jonowymienną i filtr mechaniczny. Wszystkie one sprawiają, że woda filtrowana pozbawiona jest związków chloru, pestycydów, metali ciężkich i drobnych zanieczyszczeń mechanicznych takich jak rdza, żwir czy piasek. Chcesz wiedzieć więcej o rodzajach filtrów do wody? Wejdź na https://dafi.pl/blog/.

Filtrując wodę generujesz oszczędności nie tylko dla portfela!

Filtrując wodę oszczędzasz pieniądze, ale także czas, energię i środowisko naturalne. Decydując się na filtr przepływowy podzlewozmywakowy możesz czerpać smaczną wodę pitną prosto z kranu, a czas, który poświęciłbyś na zakup wody w plastikowej butelce możesz spędzić w rodziną. Ale to nie wszystko. Dzięki filtrom do wody dbasz także o środowisko naturalne. Już od pierwszego dnia używania wkładów filtrujących minimalizujesz zużycie plastikowych butelek jednorazowych do zera. To duży krok w stronę ekologicznego stylu życia. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że plastik rozkłada się kilkaset lat.

artykuł partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Inteligentny dom, czy to ma sens

Inteligentne domy stają się coraz bardziej popularne wraz z postępem technologicznym i rosnącą świadomością wielu korzyści, jakie oferują. Inteligentne domy to domy wyposażone w różne zautomatyzowane systemy i urządzenia, które…
Zobacz więcej

Trudne i skomplikowane słowa

Trudne słowa to termin, który odnosi się do słów w języku, które są rzadko używane, mają skomplikowaną pisownię lub wymowę, lub są trudne do zrozumienia bez odpowiedniego kontekstu lub wiedzy…
Zobacz więcej