Praskie atrakcje. Ogrody pod Zamkiem Praskim

Total
0
Shares
praga

Z jakimi skarbami kojarzona jest Praga? Dla wielu osób najważniejsze atrakcje turystyczne tego miasta to wiekowe budowle oraz historyczne uliczki, po których tak chętnie spacerują turyści z niemal całej Europy. Warto jednak pamiętać, że to miasto może się również pochwalić ogromną ilością zieleni. W gronie tych miejsc, które biura podróży chętnie umieszczają w programach niemal każdej wycieczki po czeskiej stolicy, pojawiają się słynne Ogrody pod Zamkiem Praskim. Dlaczego to własne one cieszą się tak wielką sławą?

Ogrody pod Zamkiem Praskim to wspaniałe miejsce dla tych, którzy chcą w pięknym otoczeniu odpocząć od gwaru wielkiego miasta. Ogrody te są częścią praskiej dzielnicy Mała Strana, a spacery po nich to ważny punkt w programie każdej wycieczki po czeskiej stolicy. Ogrody pod Zamkiem Praskim przyciągają ciekawą historią, a ich założenie przypada na końcówkę XVI wieku. Do dziś są one jedną z najważniejszych ozdób miasta, a ich niezwykły charakter został doceniony zarówno przez znane biura podróży, jak i tych turystów, dla których miejskie atrakcje turystyczne to coś więcej, niż tylko skarby dawnej architektury. Ogrody pod Zamkiem Praskim to przykład miejsca, które zachwyca pięknymi widokami i wspaniałą zielenią – bardzo ważną w miejskim krajobrazie.

Praga to wyjątkowe miasto, a pobyt na terenie czeskiej stolicy na długo pozostaje w pamięci gości. Niezwykłe zabytki i wspaniałe atrakcje turystyczne, do poznawania których zachęcają nas polskie biura podróży sprawiają, że wycieczki po tym mieście na długo pozostają w naszej pamięci. Praga zachwyca zarówno swą architekturą, jak i pięknymi ogrodami, a dzięki licznym atrakcjom każdy z nas znajdzie na jej terenie coś ciekawego dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like
jura

Jurajskie atrakcje: Dolina Będkowska

Malownicze dolinki stanowią najważniejszą grupę atrakcji, jakimi może się pochwalić Jura Krakowsko-Częstochowska. Są one idealnymi punktami dla tych, którzy kochają przyrodę i piękne widoki, są też kuszącymi miejscami dla tych,…
Zobacz więcej