Rolety zewnętrzne, czy warto ??

Total
0
Shares
dom

Rolety zewnętrzne coraz częściej montowane są w nowo powstających budynkach. Ciekawi Cię, dlaczego deweloperzy decydują się na to rozwiązanie? A może już postanowiłeś zamontować je w swoim domu? Odpowiadamy, na jaki koszt i na jaki sprzęt warto liczyć.

Rodzaje rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne dzielą się nie tylko ze względu na swój koszt, lecz przede wszystkim względem różnic w montażu i budowie. Rolety podtynkowe wykonuje się zazwyczaj w nowo wybudowanych obiektach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zainstalować je w dawno wykończonych budynkach. Wymagana jest jedynie zmiana istniejącego już nadporoża. Dzięki zabudowie włączonej do elewacji budynku schowane rolety zewnętrzne są praktycznie niewidoczne. Roleta podtynkowa charakteryzuje się także wysokim poziomem izolacji termicznej i akustycznej.

Z kolei rolety natynkowe wyróżniają się prostotą w montażu, zarówno w trakcie budowy jak i po jej zakończeniu. Skrzynka i pancerz rolety umieszczany jest bezpośrednio na elewacji albo we wnęce okiennej. To najprostsze, tym samym więc najtańsze możliwe rozwiązanie. Z drugiej strony, gdy mamy dom ocieplony styropianem może się ono okazać niemożliwe w realizacji.

Rolety nadstawne najczęściej montowane są w trakcie budowy obiektu. Skrzynka takich rolet zewnętrznych może być obudowana z wewnątrz i z zewnątrz albo pozostawiona bez obudowy. Takie rolety montowane są bezpośrednio na ramie okiennej.

Zamontowanie rolet zewnętrznych

Jeżeli decyzja dotycząca wyboru modelu już zapadła, warto wiedzieć co jeszcze wpływa na cenę danych rolet zewnętrznych. Przede wszystkim jest to system sterowania. Najtańszy jest system ręczny, wymaga od nas jednak codziennego wysiłku. Najdroższe jest natomiast sterowanie zdalne radiowe, które możemy uruchomić z dowolnego miejsca na posesji.

Kolorystyka nie ma tak dużego wpływu na koszt rolet zewnętrznych jak mogłoby się wydawać. Jedynie za barwy z grupy drewnopodobnej 1 lub 2 przyjdzie nam zapłacić więcej.

Przed czym ochronią rolety zewnętrze?

Częściej zastanawiamy się nad roletami zewnętrznymi w lecie, ponieważ to najprostszy sposób na obniżenie temperatury wewnątrz budynku. Kto nie chce korzystać z kosztownej klimatyzacji, dobrze zrobi montując rolety zewnętrzne, nie dopuszczające słońca do wnętrza domu.

Całkowite zaciemnienie potrafi obniżyć temperaturę wewnątrz budynku nawet o 7°C, bez zużycia prądu. Rolety zewnętrzne są tak skuteczne, ponieważ odbijają światło zanim dostanie się ono do wnętrza budynku. Ochronią także wrażliwe meble, np. skórzane, oraz domowników przed działaniem silnego promieniowania UV. Zamknięte rolety zewnętrzne chronią też okna przed działaniem silnego deszczu, śniegu czy gradu.

Zakup rolet pomoże także w izolacji akustycznej, szczególnie przy ruchliwych arteriach i blisko węzłów komunikacyjnych. Uzyskujesz więc nie tylko komfortową temperaturę, ale i ciszę oraz prywatność.

Rolety antywłamaniowe – główne różnice

Dla wielu z nas rolety zewnętrzne oraz antywłamaniowe to praktycznie synonimy. Chociaż antywłamaniowe odpowiedniki muszą spełniać wszystkie wymagania pierwowzorów – tj. izolację termiczną i dźwiękową oraz ochronę prywatności mieszkańców – są tez dużo bardziej wytrzymałe. Przyjmuje się, że takie rolety muszą wytrzymać minimum 15 minutową probę sforsowania.

Antywłamaniowe rolety posiadają szereg specjalnych wzmocnień. Wśród nich solidniejszy płaszcz rolety, wypełniony nie pianką poliuretanową, a dużo odporniejszą na uszkodzenia żywicą poliestrową. To bardzo twardy i ciężki materiał. Również prowadnice rolety wykonane są z najlepszych materiałów, o wzmocnionej konstrukcji, która zapobiega odgięciu czy wygięciu rolety.

Mechanizm zapadkowy u dołu rolety powstrzymuje ją przed przypadkowym otworzeniem od wewnątrz. Wszystkie te zabezpieczenia składają się na klasę rolet antywłamaniowych, od najniższej RC1 do najwyższej oraz najdroższej RC6. Cena jest nawet kilkukrotnie wyższa od ceny zwykłych rolet zewnętrznych, jednak jeśli kładziesz nacisk na bezpieczeństwo, to będzie to odpowiedni wybór.

Cennik rolet w naszej ofercie

Poczucie bezpieczeństwa zapewnią tylko najwyższej klasy antywłamaniowe rolety. Z zapewnieniem prywatności i ochrony przed światłem w zupelności wystarczy tradycyjny zestaw rolet. By pomóc Ci w projekcie budynku, stworzyliśmy prosty w obsłudze konfigurator produktów. Krok po kroku dojdziesz do ceny za konkretny model. Po wpisaniu wymiarów wnęki okiennej, typ rolety (podtynkowa, nadtynkowa, nastawna), kolor i ręczne/zdalne sterowanie otrzymasz dokładną wycenę za roletę.

Cennik rolet zewnętrznych zaczyna się więc od klikuset złotych. Im bardziej zaawansowane techniczne, estetycznie i rozmiarowo rolety zewnętrzne, tym wiadomo, droższe. Produkty sterowane za pomocą pilota, to odpowiednie zabezpieczenie dla wielu pomieszczeń. Ręcznie sterowane rolety znajda swoje zastosowanie w mniejszych mieszkaniach.

Co zyskacie dzięki roletom?

Po pierwsze, prawidłowo zamontowane rolety zewnętrze zmniejszają koszty, jakie generuje ogrzewanie domu, nawet o 25% To oszczędność w domach jednorodzinnych i miejscach publicznych, skuteczna ochrona Twojej prywatności i Twoich bliskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like